Jak pečovat o sójovou svíčku?

Pár tipů, jak se starat o svíčku, aby dlouho vydržela  a krásně voněla

Pokud chcete, aby Vám svíčka od goda vydržela co nejdéle, je potřeba se o ní od samého počátku dobře starat.

Ať už si svíčku kupujete pro sebe, tatínka, maminku nebo své blízké, je důležité vědět, jak ji co nejdéle udržet při životě tak, aby vám přinesla maximální užitek a potěšení.

Pojďme se na to společně podívat.

Krok číslo 1. Správné zastřihávání knotu

Toto je alfa a omega pro to, aby Vám svíčka správně a čistě hořela. Knot před každým zapálením svíčky zastřihněte na 3 - 5 mm. Pro zastříhnutí použijte, buď speciální nůžky přímo na konty, nebo obyčejné nůžky, co máte doma.

Proč je to tak důležité? Zastříhnutý knot poskytne svíčce jasnější a čistší hoření. Předejdete tak doutnání a začernání skla ve kterém je svíčka umístěna.

Jak pečovat o sójovou svíčku?
Jak pečovat o sójovou svíčku?

Krok číslo 2. Délka hoření svíčky

Už se Vám určitě někdy stalo, že se ve vaší oblíbené svíčce vytvořil nevzhledný tunel. Přišli jste tak o velkou část vosku a o čas, který jste mohli se svíčkou strávit při jejím hoření.

Proto je důležité, abyste si na první zapálení udělali čas a svíčku nechali hořet 3 - 5 hodin, podle její velikosti. Docílíte tak toho, že se vosk rozpustí od knotu až po okraj skleničky a vaší svíčce tak prodloužíte její životnost.

TIP! Pokud se Vám přeci jen stane, že Vám něco nebo někdo naruší vaši chvilku pohody a vy tak budete muset svíčku uhasit o něco dříve, nevěšte hlavu. Pokud budete nadále dodržovat čas hoření 3-5 hodin, svíčka to dožene a nevzhledný tunel po čase zmizí.

Krok č. 3 Zhasnutí svíčky

Většina z nás je zvyklá zhasínat svíčku sfouknutím. Jenže pozor, toto není svíčka na narozeninovém dortu.

Ano, i toto je důležité, pokud chcete mít svíčku stále v co nejlepší formě. Uhasit jí můžete pomoci zhašedla na svíčky, který brzy najdete také na našem e-shopu. Nebo ponořte knot do roztaveného vosku a poté ho zase narovnejte.

Jak pečovat o sójovou svíčku?
Jak pečovat o sójovou svíčku?

Krok č. 4. Umístění svíčky

Svíčku vždy nejlépe zapalujte na místě, kde není průvan, nebo kde není v blízkosti větrák či klimatizace. Mohlo by tak dojít k jejímu vzplanutí, což pak znemožňuje rovnoměrné hoření svíčky.